منوی سایت

آیا مارکت موسیقی ایران از خواننده اشباع شده؟

آیا مارکت موسیقی ایران از خواننده اشباع شده؟

آمار رسمی سایت اسپاتیفای 

در سال 2018 آماری در سایت اسپاتیفای منتشر شد که چیزی بالغ بر 3 میلیون خواننده در سراسر جهان وجود دارد .این مقدار دو سال بعد یعنی در سال 2020 به هشت میلیون رسید.اسپاتیفای تخمین زده که این مقدار ممکن است تا 50 میلیون نفر در سال 2025 افزایش یابد.

راهکارهای اسپاتیفای

اما ببینیم اسپاتیفای چه راهکاری برای این چالش افزایش تعداد خواننده اندیشیده.اسپاتیفای از خوانندگان نوپا خواسته تا با استریم کردن موزیکهای خودشون به صورت آنلاین نه تنها بتوانند خودشان را به مخاطبانشان معرفی کنند بلکه یک کسب درآمدی هم از این راه داشته باشند.

راهکارهای دیگر

کشورهای غربی برای مواجهه با این چالش پیش رو خوانندگان تمهیداتی را در این زمینه در نظر گرفتند.به عنوان مثال با برگزاری کنسرتهای خیابانی یا فستیوالهای مختلف برای خوانندگان نوپا فرصت دیده شدن را بیشتر کردند؛ همچنین یا استفاده از موزیکهای خوانندگان تازه کار در فیلمها،انیمیشنها،تیزرهای تبلیغاتی و حتی ویدیو گیمها و با ساختن پلتفرمهایی مثل کلاب هاوس و رادیوهای اینترنتی از خوانندگان نوپا حمایت می کنند.

چالشهای پیش رو برای خوانندگان نوپا در ایران

در ایران متاسفانه با نبود بستری مناسب برای بیشتر دیده شدن خوانندگان نوظهور و همینطور با بستن پلتفورهای پخش موزیک راه برای رشد این افراد بسیار سختر شده و در اکثر مواقع باعث میشود که کار آنها اونطور که باید و شاید دیده نشود.

نتیجه و جمع بندی

در آخر جواب این سوال که آیا مارکت موسیقی ایران از خواننده اشباع شده باید گفت که اصلا اینگونه نیست؛ بلکه دلیل اصلی دیده نشدن افراد و پخش نشدن درست موزیک آنها نبود بستر مناسب برای بیشتر دیده شدن آنها هست و این دقیقا به بزرگی مارکت موسیقی خود آن کشور بستگی دارد و این مسئولین هستند که باید این بستر را فراهم کنند.

استودیو صدابرداری، آهنگسازی، فیلم برداری، عکاسی، تنظیم، میکس و مسترینگ دسی بل رکورد

پرهام وب‌سایت
ادمین سایت بیت سرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 2 =